Algebras defined by powers of determinantal ideals

Autor(en): Bruns, W. 
Erscheinungsdatum: 1991
Journal: Journal of Algebra
Volumen: 142
Ausgabe: 1
Startseite: 150
Seitenende: 163
ISSN: 00218693
DOI: 10.1016/0021-8693(91)90222-T
Externe URL: https://www.scopus.com/inward/record.uri?eid=2-s2.0-0001499293&doi=10.1016%2f0021-8693%2891%2990222-T&partnerID=40&md5=986756ad90ff37a5eeb546611396190f

Show full item record

Page view(s)

4
Last Week
0
Last month
0
checked on Apr 17, 2024

Google ScholarTM

Check

Altmetric